Realty World Türkiye

Realty World Türkiye’nin İlk Ofisi

Daimi Özkurt

Seçkin Gayrimenkul - İstanbul

“Realty World markasının Türkiye’de faaliyete geçeceğini öğrendik. Görüşmelerimiz sırasındaki yaklaşımları, ilgi ve destekleri markayı tercih etmemize sebep oldu”

Kaç senedir Realty World Ailesindesiniz?  Önceki iş hayatında ne yaptınız?

2005 yılının Temmuz ayından beri Realty World ailesinin üyesiyiz. Yani Realty World’ün ilk kurulan ofisi olmak gibi bir özelliğimiz var. Realty World öncesi ticaret ile uğraşıyordum.

Neden Realty World’ü tercih ettiniz? 

Diğer franchise firmalarını inceledikten sonra Realty World markasının Türkiye’de faaliyete geçeceğini öğrendik. Görüşmelerimiz sırasındaki yaklaşımları, ilgi ve destekleri bu firmaya karar vermemize sebep oldu.

Yer seçiminde nelere dikkat ettiniz? 

İstanbul’un merkezinde olup; ticari portföylerimizde merkezde olmanın avantajlarını yaşamak istedik. Ayrıca bulunduğumuz konumda daha önceden var olan networkumuzu ve senelerin bilgi birikimini değerlendirmek istedik.

Kaç kişilik ekibiniz var ve bu ekibi seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? 

Ekibimizde 5  kişi bulunmakta. 

Gayrimenkul ofisinizin başarısını neye bağlıyorsunuz? 

Hizmet sektöründe bulunmak, her işte olduğu gibi etik değerleri en ince noktasına kadar koruyarak çalışma prensibi gerektiriyor. Danışanlarımıza empati kurarak yaklaşmak, onlara maximum faydayı sağlamak ve hizmet kalitesinden ödün vermemek önceliğimiz.

Diğer gayrimenkul ofislerinden ayrışmak için bugüne kadar neler yaptınız? 

Diğer gayrimenkul ofislerinden ayrışmak için bir düşüncemiz olmadı. Ofisimizin başarılı olabilmesi için ihtiyacımız olan en önemli şeyin müşteriye güven vermek ve disiplinli çalışmak olduğuna inanıyoruz.

Fazla birikimi olmayıp sıfırdan bu işi kurmak isteyenler bu işi yapabilirler mi?

Bu işi yapmak için belli bir oran da olsa sermaye gerektiğine inanıyorum. Fakat daha da önemlisi eğitimsiz bir şekilde bu işi yapmaya çalışmak, böyle güzel bir işte hüsrana uğramak demektir.

Franchise almak isteyen girişimcilere ne önerirsiniz? 

İyi araştırmalarını, kesinlikle eğitim almalarını ve sabretmelerini  tavsiye ederim.